S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس

تینا مزدکی: در نگاه اول فکر می کنید به دوربین GM1 پاناسونیک نگاه می کنید، اما این آخرین دوربین پاناسونیک است که برخلاف GM1، علاوه بر سیستم میکرو فورد ثیردز (Micro Four Thirds) از سنسور فول فریم نیز برخوردار است. پاناسونیک قبل از اینکه سری S را معرفی کند، به دوربین های میکرو چهار-سوم (MFT) و عملکرد آن در برابر نویز و محدوده دینامیکی معروف بود. اما اکنون سری S روی دست این مدل زده و به نظر می رسد که حسگرهای آن از همه نظر بسیار عالی عمل می کنند.

هر دو دوربین ظاهری مینیمالیستی دارند. بااین حال تغییراتی در این مدل نیز به چشم می خورد. به عنوان مثال، جایی که GM1 یک فلاش پاپ آپ داشت، S9 صفحه نمایش دارد. این صفحه نمایش علاوه بر حسگر فول فریم، ارزش این بزرگی را دارد اما شاید با این اقدام، فلش این دوربین کمی زیر سوال رفته باشد. ویژگی های دیگر این دوربین درست مانند دوربین قبلی است، با این تفاوت که برخی از ویژگی های حرفه ای مانند دکمه LUT و AF-On (اتوفوکوس) به آن اضافه شده است.

S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس

ظاهر جلوی این دوربین و لنز پنکیک Lumix S 26mm f/8 احتمالاً همان چیزی است که شمارا به شکلی فریب می دهد که فکر می کنید به GM1 نگاه می کنید. ازآنجایی که کانن و نیکون قادر به ساخت عدسی های پنکیک فول فریم با فوکوس خودکار با f/2.8 هستند، f/8 و فوکوس دستی این دوربین، خریداران را مجبور به انتخابی سخت می کند. هرچند به نظر می رسد که عکس های تبلیغاتی آن عالی است، اما برگه های مشخصات این دوربین، ویژگی قابل توجهی نداشته است.

S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس

البته این طور نیست که پاناسونیک نتواند تصاویر خوبی را ثبت کند؛ چراکه برای گرفتن عکس اغلب از Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH استفاده می شود. همچنین لنز با دوربین های کوچک سری GF میکرو چهارسوم و حتی Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH به این دوربین کمک می کند.

S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس
تصویر دوربین GM1 در سمت راست و S9 در سمت چپ.

همان طور که در تصویر قابل مشاهده است، دوربین به همان اندازه که دیده می شوند کوچک است. به نظر می رسد که آن لنزهای فوق العاده و کوچک باعث شده است که دوربین بدرخشد و این f/8 لنز فوکوس دستی در دوربین جدید باقیمت 1498 دلار، گام بزرگی به عقب باشد.

درواقع، پاناسونیک چیز دیگری را درراه اپتیک فول فریم کوچک اما قدرتمند خود ارایه نمی دهد و این ، حذف آشکار از خط تولید کنونی S9 است. بازهم باوجود چنین تغییراتی، پاناسونیک می تواند درست مانند قبل بدرخشد، تنها کاری که باید انجام بدهد، این است که کمی بیشتر روی عدسی ها وقت بگذارد.

منبع: fstoppers

54323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "S9، جدیدترین دوربین مینیمال پاناسونیک/ عکس"، کلیک کنید.