راه های از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

 التهاب و تورم از عوارض جانبی رایج فیلرهای صورت است. تزریق ژل روشی محبوب است که برای رفع چروک، پیری پوست، تحریک کلاژن و حجم دادن به نواحی خاص صورت استفاده می شود. در حالی که این روش درمان رایج و ایمنی است، تزریق فیلرهای پوستی به پوست احتمالا باعث تورم می شود.

این تورم ها ممکن است نگرانی شما را برانگیزند، اما بدانید که طبیعی هستند و در بیشتر موارد، مشکلی شما را تهدید نمی کند. در واقع این تورم ها، چیزی بیش از یک عارضه جانبی معمولی در اثر تزریق ژل نیست. این عارضه می تواند بلافاصله پس از تزریق اتفاق بیفتد و تا چند هفته ادامه یابد، یا ممکن است بعدا پس از درمان ظاهر شود. در این مقاله از وب سایت دکتر مطلبی، متخصص پوست و مو و زیبایی، به راه های رفع تورم بعد از تزریق ژل و پاسخ به سوال چگونه ورم بعد از تزریق ژل را از بین ببریم. الکسا کلینیک به عنوان یکی از بهترین کلینیک های تزریق ژل و بوتاکس در اصفهان می باشد.

دلایل تورم بعد از تزریق ژل

دلایل تورم بعد از تزریق ژل

پیش از آن که درباره رفع تورم بعد از تزریق ژل بدانبم، معمولا تزریق ژل در صورت همراه با ورم بعد از تزریق ژل است که در ادامه به دلایل آن اشاره می کنیم.

 • واکنش طبیعی بدن: تورم بعد از تزریق ژل یک واکنش طبیعی بدن است. هر فردی که تحت درمان قرار می گیرد ممکن است این واکنش را نشان دهد. برخی از مراجعان نسبت به دیگران مستعد ورم بیشتری هستند. برای تزریق ژل و فیلر در اصفهان بهترین کلینیک را انتخاب کنید.
 • کیفیت تزریق: سرعت و مکان تزریق توسط پزشک تاثیر زیادی بر احتمال تورم دارد.
 • اقدامات ضد تورم: پزشکانی که در حین تزریق یا بلافاصله پس از تزریق از یخ استفاده می کنند، می توانند به جلوگیری از تورم برای مراجعانی که معمولا دچار التهاب هستند کمک کنند. اگر مستعد تورم بعد از تزریق ژل هستید، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و ببینید آیا اقدامات دیگری وجود دارند که می توانند احتمال تورم را کاهش دهند.
 • نوع ماده: اسید هیالورونیک یکی از مواد موجود برای تزریق ژل است که به منبع آب طبیعی پوست متصل می شود و به طور موقت در این ناحیه ورم ایجاد می کند تا زمانی که بدن تعادل طبیعی خود را برقرار کند. باز این وجود، تورم بعد از تزریق ژل به طور کلی موقت است و در بیشتر موارد، تنها یک یا دو روز طول می کشد و به خودی خود برطرف می شود.

پیش از آن که درباره رفع تورم بعد از تزریق ژل بدانبم، رفع تورم بعد از تزریق ژل با درمان های خانگی قابل انجام است. در ادامه به راه های رفع ورم بعد از تزریق ژل اشاره می کنیم.

 • یخ: فورا روی ناحیه متورم شده یخ بگذارید. یخ به کاهش التهاب در هر شرایطی کمک می کند، بنابراین راه بسیار خوب و ساده ای است که بلافاصله بعد از درمان امتحان کنید. یخ در حدود ۱۰ دقیقه برای غلبه بر تورم، بعد از درمان و قبل از شروع هر گونه التهاب، مناسب است. یک کمپرس سرد آماده استفاده همراه خود داشته باشید تا پس از درمان آن را روی ناحیه قرار دهید. همچنین آماده کردن یک کمپرس سرد در هنگام رسیدن به خانه می تواند اقدام مناسبی باشد.
 • کمپرس های سرد و گرم: تسریع جریان خون و رفت و برگشت آن با استفاده از کمپرس سرد و گرم، یکی از شناخته شده ترین راه ها برای کاهش موثر و راحت تورم بعد از تزریق ژل است. با جابه جایی هر ده یا ۲۰ دقیقه بین کمپرس سرد و گرم، می توانید ورم را کاهش دهید.
 • اجتناب از سونا: پس از درمان از محیط بیش از حد گرم خودداری کنید؛ زیرا التهاب تنها با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرمای بیش از حد افزایش می یابد. اگر از طرفداران سونا هستید، حتما چند روز از سونا گرفتن اجتناب کنید تا تورم بعد از تزریق ژل کاهش یابد. پس از کاهش تورم و بازگشت به حالت عادی، می توانید از سونا استفاده کنید.
 • استفاده از گل آرنیکا: آرنیکا یک گیاه طبیعی است که به دلیل کمک به کاهش التهاب شناخته شده است. اگر آرنیکا در دسترستان نبود، می توانید پماد آن را به صورت موضعی به ناحیه متورم شده بمالید. همچنین ترکیب آرنیکا با روغن جوجوبا یا روغن نارگیل فواید و جذب آن را به حداکثر می رساند. می توانید از آرنیکا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه جهت پیشگیری از تورم بعد از تزریق ژل نیز استفاده کنید.
 • مصرف میوه: برخی میوه ها به جهت داشتن آنزیم بروملین خاصیت ضد التهابی دارند. یکی از این میوه ها، آناناس است. بنابراین پس از تزریق ژل، می توانید آناناس تازه بخورید تا تورم زودتر کاهش یابد.
 • پرهیز از دستکاری محل: محل تزریق می تواند لب، گونه، خط خنده یا خط اخم باشد. هر کدام از محل های مذکور ممکن است پس از تزریق، دچار ورم بعد از تزریق ژل شوند. یکی از اقدامات موثر در این زمان، پرهیز از خاراندن، مالش و اعمال فشار روی ناحیه یا نواحی است. این اقدامات ورم را بیشتر کرده و بهبود آن را کند می کنند.
 • عدم انجام فعالیت های سنگین: فعالیت های سنگین جریان خون را سرعت بخشیده و ضربان قلب را بالا می برند. در این صورت، ممکن است تورم بیشتر شود. بنابراین بهتر است پس از درمان و تزریق ژل، از انجام ورزش ها یا فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 • عدم مصرف الکل و سیگار: برای پشت سر گذاشتن دوران نقاهت، باید از مصرف الکل و سیگار، حداقل به مدت دو هفته اجتناب کنید. نیکوتین موجود در سیگار ورم بعد از تزریق ژل را افزایش می دهد و منجر به تجمع خون در یک ناحیه می شود.
 • اجتناب از آفتاب: نور خورشید و گرمای زیاد منجر به ایجاد خارش، التهاب و قرمزی می شود. ناحیه ی درمان شده پس از تزریق ژل صورت، حساس تر می شود؛ بنابراین باید بیشتر مراقب آن باشید و در معرض مستقیم نور خورشید و گرما قرار نگیرید.

نکاتی پیش از تزریق ژل و رفع تورم بعد از تزریق ژل

پیش از آن که درباره رفع تورم بعد از تزریق ژل بدانبم، در این بخش، نکاتی که پیش از تزریق ژل باید در نظر بگیرید را تشریح می کنیم.

 • بهتر است قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • مصرف ویتامین E را قبل از تزریق ژل قطع کنید.
 • استفاده از داروهایی که تجویز پزشک معالج نیستند را باید پیش از درمان قطع کنید.
 • خانم ها پیش از تزریق ژل، باید آرایش خود را به طور کامل پاک کنند و بدون آرایش در مطب حاضر شوند.

ورم بعد از تزریق ژل گونه چند روز طول میکشد؟ |رفع تورم بعد از تزریق ژل

ورم بعد از تزریق ژل گونه، ورم بعد از تزریق ژل لب و ورم بعد از تزریق ژل خط خنده معمولا بین چند روز تا چند ساعت طول می کشد. همچنین ورم بعد از تزریق ژل چانه و ورم بعد از تزریق ژل خط اخم به مدت چند ساعت تا چند روز ممکن است پایدار باشند. اما این تورم بعد از تزریق ژل کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. اما چنانچه تورم ناحیه بیش از چند روز طول کشید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید و موضوع را پیگیری کنید.

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟

پیش از آن که درباره رفع تورم بعد از تزریق ژل بدانبم، تزریق ژل در نواحی مانند لب، گونه، زیر چشم، خط خنده، خط اخم و دست ها انجام می شود. این روش مزایایی را به دنبال دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 •  روشی غیرتهاجمی و کم خطر به نسبت روش جراحی صورت است.
 • به بیهوشی و مواد تزریقی دیگر پیش از تزریق نیاز نیست.
 • برای تمام افراد بالای ۱۸ سال مناسب است. اما برخی اشخاص مانند زنان باردار نمی توانند ژل تزریق کنند.
 • بهبود ظاهر فرد و برطرف ساختن نواقص چهره ی او را به دنبال دارد.
 • زمان بهبودی بسیار کوتاه؛ به طوری که افراد پس از تزریق ژل می توانند به محل کار و فعالیت های خود بازگردند.
 • نتایج تزریق ژل سریع هستند و بلافاصله پس از درمان می توانید نتایج را ببینید.
 • نتایج این روش طبیعی هستند و به ظاهر افراد جلوه مصنوعی نمی دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه های از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه های از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل"، کلیک کنید.